
Sløste med sjansene mot Wolfsberger
Molde dominerte kampen fra start til slutt, men ble straffet da de ikke evnet å omsette sjansene til scoring.
Etter å ha vunnet hjemmekampene mot Elfsborg og Kisvarda i kvalifiseringen til Europa Conference League, ble det langt tyngre i Playoff-kampen.
Molde stormet i angrep fra starten av, og de kunne tatt ledelsen allerede etter sju minutter spilt. Magnus Wolff Eikrem spilte en nydelig ball igjennom, og til slutt var det Ola Brynhildsen som kom på skuddhold. Forsøket var godt, men i siste liten fikk en Wolfsberger-forsvarer satt inn blokkeringen. Deretter var det Kristoffer Haugen som fikk muligheten i velkjent posisjon! Vingbacken banket til, men avslutningen gikk rett på keeper.
Hjemmelaget fortsatte å skape sjanser, men i stedet for 1-0, ble det scoring i motsatt ende. Kampen var 21 minutter gammel da Tai Baribo fikk muligheten ut av ingenting. Wolfsberger-spissen gjorde ingen feil i feltet, og headet gjestene i føringen.
Like etter scoringen kunne Molde svare, men chippen fra David Datro Fofana gikk like utenfor. Eirik Haugan lyktes heller ikke da han stanget til på corner. Forsøket var godt, men han måtte til slutt se seg stoppet av gjestenes sisteskanse.

Etter hvilen fortsatte Molde å kjøre på, men det ville seg ikke for blåtrøyene i dag. Alene med keeper satte Fofana ballen mellom beina på Bonmann, og på innsiden av stolpen. Eikrem gikk på langskudd og var en énhåndsredning fra å sette ballen i nettet. Mens Haugen umarkert inne i Wolfbergers 16-meter blåste ballen i nettveggen. På overtid kunne Linnes sikre utligningen da han fikk ballen i beina på nært hold, men skuddet gikk rett på keeper.
Det endte med seier til Wolfsberger og Molde har dermed fått en tøft utgangspunkt før returkampen i Østerrike neste torsdag.

Kampfakta:
Molde - Wolfsberger AC (0-1) 4-1
2. Kvalifiseringsrunde, UEFA Conference League
Aker Stadion
21. juli 2022 kl. 18.00
Mål:
0-1 Tai Baribo (22)
Dagens XI
