Linnes ble matchvinner i Haugesund!
Vingbacken sikret tre viktige poeng i tabelltoppen.
Molde kjempet til seg tre viktige poeng borte mot Haugesund søndag kveld. Som ventet, var det en jevn og tøff kamp med sjanser begge veier.
Først var det Magnus Retsius Grødem som fikk tåa på ballen etter tre minutter spilt. God redning av Selvik! Deretter var det Haugesund sin tur med Mads Sande, men der fikk Kristoffer Haugen blokkert. Så var Molde på farten igjen! Martin Linnes banket ballen i bakrom til David Datro Fofana, som rev seg løs fra Haugesund-forsvaret. Ivorianeren kunne avslutte fra skrått hold, men det ble bare med nettveggen.
Det så lenge ut til å bli en målløs første omgang, men rett før pause var duoen Fofana x Linnes i gang igjen! Datro gjorde en kjempejobb i duell med Krygård og Reese, etterfulgt av en strøken pasning igjennom til Linnes. Dagens kaptein gjorde ingen feil alene med keeper - I stedet for å hamre den i lengste, trillet han ballen i mål ved nærmeste stolperot. Klassescoring av Molde og årets sjuende for 30-åringen i serie, cup og europacup!

Molde kontrollerte store deler av andre omgang, men de klarte ikke å utnytte overgangsmulighetene. Haugesund på sin side, hadde en avslutning på utsiden av stolpen, men skapte ellers lite. Dermed endte kampen med Molde-seier!
Seieren gjør at Molde beholder forspranget på tabelltopp. Ned til Lillestrøm er det fem poeng, etter at de slo Sandefjord 3–0 søndag. Men Bodø/Glimt tapte to poeng i toppen da de spilte 2–2 mot HamKam lørdag. De regjerende seriemesterne er nå sju poeng bak MFK.
Nå rettes fokuset mot den avgjørende playoff-kampen i Europa Conference League mot Wolsberger AC i Østerrike kommende torsdag. Kampstart 19.00.
Heia Molde!

Kampfakta:
Haugesund - Molde (0-1) 0-1
Eliteserien, Runde 19
Haugesund Sparebank Arena
21. august 2022 kl. 18.00
Mål:
0-1 Martin Linnes, 43'
Dagens XI
