Blerton Isufi lånes ut til HamKam

Blerton Isufi tilbringer høstsesongen i HamKam.

Annonse:

Molde Fotballklubb og HamKam har kommet til enighet om en utlånsavtale for Blerton Isufi ut årets sesong. Det skjer gjennom den nasjonale utlånsavtalen

– Det er tøff konkurranse om plassene hos oss. Blerton har vist at han har det som skal til for å spille på øverste nivå, men nå er det viktig at han får kontinuitet gjennom jevnlig spilletid. Vi mener HamKam er en god arena for den videre utviklingen hans, og vi ser frem til å følge ham tett gjennom høsten, sier sportssjef Ole Jakob Strandhagen.

Isufi kom til Molde sommeren 2025 og står med 5 offisielle kamper for klubbens A-lag. Han har tidligere vært på utlån hos Moss Fotballklubb og Sandefjord. Nå kommer 20-åringen til å tilbringe høstsesongen hos HamKam for å få verdifull erfaring og spilletid på øverste nivå .

Vi ønsker Blerton lykke til i HamKam!

Annonse fra Eliteserien: