
Tid for treningsleir
Søndag reiser laget til Campoamor på treningsleir. Agendaen for den kommende uken blir treninger, kamper, sosialt og relasjonsbygging!
Søndag 9. februar reiser hovedtrener Kent Rudning sammen med resten av trenerteamet og spillerstallen til Campoamor. Laget vil oppholde seg i Spania fra 9. til 17. februar, hvor de skal gjennomføre både fotball- og styrkeøkter, samtidig som de fokuserer på teambygging og relasjonsutvikling.
"Sportslig får vi spilt to kamper, og jobbe med den sportslige utviklingen, i tillegg til at vi får bygd opp den fysiske kapasiteten. Så er alt utenom viktig også, i forhold til det sosiale og harmonien i gruppen. Vi skal bygge relasjoner som vi trenger for å stole på hverandre og utvikle oss gjennom sesongen. Da er en uke på treningsleir gull verdt", sa hovedtrener Kent Rudning.
Vår lovende midtstopper, Emma Sæther, fulgte opp med hennes forventninger til leiren: "Jeg forventer gode treninger, i tillegg til at vi holder nivået på kampene vi skal spille. Utenom det sportslige håper jeg at vi får bygget relasjoner og tettere bånd som gruppe, ettersom vi har nye spillere."

Mulighet til å gå i detaljer
Selv om hverdagen på Aker Stadion er fantastisk, byr treningsleiren på unike muligheter – både sportslig og sosialt. Hovedtreneren understreker også viktigheten av dette: "På treningsleir får en roen til å bruke mer tid. Vi kan sette oss ned med spillere, sette sammen lagdeler, se videoklipp når en vil. I hverdagen her er noen på jobb og skole, så nå får vi jobbet med detaljer."

To spennende oppgjør
Treningsleiren inkluderer to spennende kamper. Først ut er et møte med Alhama CF, ligaleder på nivå 2 i Spania, onsdag kl. 11:00. Den siste kampen spilles søndag 16. februar mot landslaget Chinese Taipei, med kampstart kl. 12:00. Begge oppgjørene vil bli oppdatert fortløpende på våre sosiale medier.
"Vi vet lite om motstanderne, men vi tror vi får to gode gjennomkjøringer. Vi møter ligalederen på nivå 2 i Spania, i tillegg til et landslag med 25 millioner innbyggere. Det er utfordrende når en ikke kjenner motstanderen, men vi tror det skal passe oss bra og vi skal få kjørt oss mot god motstand. Vi skal ha fokus på vårt spill", sa Kent Rudning om de to kommende kampene.
Troppen som reiser:
