
Karen Rygg Ims klar for Molde!
Den talentfulle kantspilleren har signert under på en kontrakt ut 2027, og blir Molde-spiller fra 1.juli! Foto: Alexander Larsen
Karen Rygg Ims (19) bytter ut Stavanger med Rosenes by og har signert en kontrakt med Molde Fotballklubb som strekker seg ut 2027-sesongen.
Til tross for sin unge alder har 2006-modellen allerede opparbeidet seg en imponerende CV. Forrige sesong leverte kantspilleren fire mål og fire målgivende på 26 kamper, noe som resulterte i pris som årets unge spiller i 1. divisjon. Året før fikk hun samme heder i 2. divisjon. Totalt står hun bokført med 67 kamper og 30 mål for de mørkeblå.
- Karen er en spiller vi har fulgt over lang tid og innehar et spennende ferdighetsregister. Hun er dyktig 1v1 da spesielt igjennom hurtighet/akselerasjon, slår fine innlegg fra bredt i banen og har stor kapasitet teknisk. I tillegg besitter hun et spennende potensial for videre utvikling som vi ser frem til å foredle videre her i Molde, sier leder for MFK Kvinner, Erlend Holmlund.
Jenta som startet fotballkarrieren i Randaberg har også representert Norge på samtlige aldersbestemte landslag fra J15 til J19. Så langt har Rygg Ims notert seg for 14 kamper og fire scoringer med flagget på brystet.

Vi i Molde Fotballklubb ønsker Karen hjertelig velkommen til Molde! Vi gleder oss til vi starter opp etter sommerpausen!